Daszki szklane

 

Ikona daszki szklane MAGIC WAND daszki szklane typu MAGIC WAND

Zobacz realizacje

Mniej znaczy więcej

MAGIC WAND to prosty i uniwersalny typ zadaszenia. W zależności od konfiguracji na system składają się: okucia typu solo i duo, nierdzewne odciągi oraz tafla szkła z otworami. Dzięki małej ilości elementów i ich nie rzucającemu się w oczy charakterowi, daszki szklane MAGIC WAND przez lata eksploatacji pozostają praktyczne i nie kolidują ze zmieniającymi się trendami we wzornictwie.

daszek szklany MAGIC WAND od frontudaszki szklane MAGIC WAND widok z boku

Klasyczne i nowoczesne

Ze względu na lekką konstrukcję daszki szklane MAGIC WAND mogą być montowane na leciwych elewacjach, ale również na stolarce aluminiowej (po odpowiednim jej przygotowaniu). Kotwienie wymaga minimalnej przestrzeni pomiędzy naturalnie występującymi na elewacji przeszkodami.

Ocieplenie

W przypadku występowania grubej warstwy ocieplenia wykorzystuje się dystanse, dzięki którym daszek zyskuje solidne oparcie bez konieczności większej ingerencji w powierzchnię elewacji.

Bezproblemowa konserwacja i trwałość

Metalowe elementy systemu powstają ze stali nierdzewnej pochodzenia europejskiego, są także dodatkowo zabezpieczone chemicznie. Szkło z zaprojektowanym przez nas otworowaniem dostarczane jest przez przestrzegających standardów jakości polskich producentów.

Powtarzalność modułu

Dzięki systemowi MAGIC WAND można montować wiele identycznych modułów usytuowanych obok siebie, daje to możliwość zadaszenia znacznej powierzchni wzdłuż elewacji. Występujące w sąsiedztwie tafle połączone są mocowaniem typu duo, przestrzeń między szkłem pozostaje szczelna dzięki bezbarwnym uszczelkom.

Podwójne bezpieczeństwo

Każda tafla składa się z dwóch sklejonych folią szyb, dzięki temu nawet po rozbiciu szkło pozostaje w jednym kawałku wciąż trzymając się na okuciach. Po zamontowaniu na mocowaniach szkło jest wysoce trwałe i tylko zamierzone uderzenie z dużą siłą może skutkować rozbiciem.

Rynna

Rynna w daszkach szklanych MAGIC WAND może być zainstalowana zarówno od frontu jak i od strony elewacji, w zależności od ustalonego wcześniej kierunku spadku.

Zobacz także przykłady realizacji daszków z rynną wzdłuż elewacji lub od frontu.

Unikatowy kolor szkła

Szkło w daszkach szklanych MAGIC WAND może zostać zabarwione w masie na kolor grafitowy, brązowy, zielony lub niebieski.

 

Zobacz więcej przykładów daszków ze szkłem barwionym w masie.

System MAGIC WAND umożliwia zawieszenie daszku o wysięgu do 1.5m co w większości przypadków wystarcza aby skutecznie ochronić wejście przed niepożądanymi skutkami warunków atmosferycznych. W swoim asortymencie posiadamy także grupy produktów umożliwiające zainstalowanie daszku z wysięgiem większym niż 1.5m , zobacz: MW ELITE, MW STARK, FS FOK, FS SPINAKER.

daszki szklane typu SAT ikona daszki szklane typu SAT

Zobacz realizacje

Siła i nieugiętość

SAT to system zadaszenia, w którym główną rolę odgrywają belki wspornikowe. Istnieją jego dwa warianty, szkło może być podwieszone na belkach lub też na nich wsparte. Główną zaletą tego systemu jest możliwość zastosowania go nawet w przypadku ograniczonego miejsca na elewacji, tj. we wnękach lub gdy bezpośrednio nad daszkiem znajduje się taras albo spadzisty dach.

daszki szklane typu SHARK ikona daszki szklane typu SHARK

Zobacz realizacje

Proporcje i waga

SHARK to grupa daszków szklanych, które montowane są na lekkich i trwałych płatwiach wspornikowych. Zamysł stosowania płatwi swe podstawy wziął z chęci zrównoważenia stosunku nośności konstrukcji do jej wagi.

magic wand ikona Daszki szklane MAGIC WAND | na odciągach | wysięg do 1,5m

Zobacz realizacje Więcej >>

daszki szklane typu sat ikona czarna Daszki szklane SAT | na belkach wspornikowych | wysięg do 1,5m

Zobacz realizacje Więcej >>

daszki szklane SHARK ikona Daszki szklane SHARK | na belkach wspornikowych | wysięg do 1,5m

Zobacz realizacje

Wysięg większy niż 1,5m

MW STARK
MW ELITE
FS FOK
FS SPINAKER

Inne:

szklenie konstrukcji drewnianej